Cześć wszystkim ! Longman Repetytorium maturane 2015

Cześć wszystkim!
Nie wiem jak to forum ma działać, więc piszę tutaj. Czy powinienem pisać (raczej próbować) w języku angielskim?
Zacząłem uczyć się kuru “Longman repetytorium maturalne” (by SebastianB.)
Nie wiem czy to dobrze, że ten kurs jest tak duży, czy nie lepiej podzielić go na części.
Moje pytanie to przede wszystkim: Czy przy tak dużych projektach nie powinna pracować jakaś grupa ludzi ? Tak, aby móc dodawać dźwięki, memy, ustalać najdogodniejszą kolejność (ułożenie słownikowe - alfabetyczne nie jest najlepsze). Gdzie i jak zebrać zainteresowanych ludzi ?
Have a nice day!

PS aha, powiedzcie mi, gdzie to powinienem napisać ???
PS2 sorry, że nie piszę po angielsku, to dość duże wyzwanie dla mnie, oby translator dał radę
słowa klucze (?) : [Course Forum], (English for Polish speakers) @Uczalka

Hej,

Kiedyś można było poruszać takie tematy bezpośrednio w forach przypisanych do konkretnych kursów - i autor automatycznie dostawał maila o nowych postach. Teraz niestety nie ma już takiej możliwości - gdyby twórca wymienionego przez Ciebie kursu miał konto na ogólnym forum, prawdopodobnie dałoby się go zawołać przez @SebastianB (tak, jak z jakiegoś powodu zawołałeś mnie :wink: ), ale wygląda na to, że nie ma akurat takiego użytkownika. W takiej sytuacji możesz ewentualnie spróbować napisać do supportu z pytaniem, czy byliby w stanie zlokalizować dla Ciebie autora kursu. Możesz zawołać w poście Memrisematty (z małpą przed nickiem) albo wysłać maila na support@memrise.com. Wiem, że mają w ekipie jednego Polaka, ale nie pracuje w supporcie, więc możesz spróbować napisać do nich po angielsku z pomocą translatora i dodać oryginał po polsku, powinni dać radę odszyfrować. W najgorszym wypadku mail trafi do mnie, ale zasadniczo tłumaczę dla Memrise tylko stronę, aplikacje i ich autorskie kursy. :wink:

Kurs, o którym piszesz, nie jest na pewno dziełem Memrise, więc niestety nie ma innego sposobu na wprowadzenie zmian niż skontaktowanie się z jego autorem. Możesz też spróbować zebrać chętnych do stworzenia nowego kursu przez forum, ale szczerze mówiąc, nie wiem, czy znajdziesz tutaj wystarczająco dużo ludzi. :confused: Wiem, że sporo osób korzystających z Memrise jest np. na wykop.pl, więc gdybyś chciał tworzyć z kimś wspólnymi siłami jakiś większy projekt, możesz spróbować dodać wpis na wykopowym mikroblogu z tagami #angielski i #memrise

Pozdrawiam i powodzenia,

Iwona

Witaj!
Przywołałem Ciebie nieprzypadkowo…, w sensie zauważyłem Ciebie niechcący, szukając w Google czegoś o memrise (chyba na wykopie właśnie, jak by co: w ogólne nie korzystam z tej strony i jak już się tam znajdę to szukając czegoś googlem) i pomyślałem sobie, że jak już ktoś miałby mi odpisać to była byś to Ty :smiley:
Myśląc o tym kursie doszedłem po prostu do wniosku, że przy tworzeniu takich dużych kursów, szczególnie jeśli to jest do jakiegoś znanego podręcznika, fajnie jest zebrać społeczność. A jak to zrobić?.. Ja chyba nie podołam takiemu wyzwaniu, ewentualnie jest to pewna sugestia do nowej funkcji na memrise :wink:
PS Obecnie znalazłem funkcję “ignoruj” i próbuje ją wykorzystać do nagięcia tego kursu pod moje potrzeby; zaś wymowa jest podana gdzieś przez twórców repetytorium (po prostu lektor leci przez cały słownik).
Miłego dnia!
Bartłomiej

1 Like

W sumie miło, że pomyślałeś, że Ci odpiszę. :wink: Poślij mi maila na adres lenik.iwona@gmail.com z odpowiedzią na kilka pytań, to spróbuję Ci wyszukać jakieś dobre kursy do nauki, opcja “Ignoruj” to tylko obejście jednego problemu dookoła, ale samo układanie kursu alfabetycznie nie ma zbyt wiele sensu. Najprawdopodobniej ktoś tylko uploadował na Memrise plik CSV z gotowym zestawem słówek ułożonych alfabetycznie, więc na 99% nie ma też odpowiedzi alternatywnych (np. choroba --> illness/sickness/disease).

  1. W jakim celu uczysz się angielskiego (matura?) i czy zamierzasz wykorzystywać znajomość angielskiego w swoim życiu? (jeśli tak, to w jakich dziedzinach - praca, podróże, wyjazd na stałe za granicę, luźne rozmowy na spotkaniach z obcokrajowcami itp.)
  2. Od jak dawna uczysz się angielskiego, jak intensywnie i na jakim poziomie myślisz, że jesteś?
  3. W jaki sposób się uczysz? (książki, programy/aplikacje typu Memrise czy Duolingo, oglądanie filmów/seriali po angielsku, czytanie książek, granie w gry itp.)
  4. Co sprawia Ci największą trudność, jeśli chodzi o naukę angielskiego? (czasy, gramatyka ogólnie, pisownia, wymowa, układanie zdań etc.)
  5. Czy są jakieś konkretne obszary znajomości języka angielskiego, które szczególnie Cię interesują (np. angielski w IT, angielski w biznesie, słownictwo bankowo-finansowe, praca w sklepie lub codzienne rozmowy na emigracji)? Jeśli tak, to jakie?

Pozdrawiam,

Iwona

Bardzo dziękuję, nie przypuszczałem, że mogę liczyć na tak wiele! :slight_smile:
Wysłałem już krótki mail na podany adres, odpisz proszę czy dotarł…
z pozdrowieniami
Bartłomiej